10.06.2022

Spółka EL-BOX mecenasem projektu „Kosmos”

Informujemy, że Spółka EL-BOX Kraszewski Sp.k. zrealizowała projekt instalacji przestrzennej „Kosmos” pod nadzorem artystycznym Pani Beaty Konarskiej. Jest to część wystawy „Księżyc i Tarcza Sobieskiego. Heveliana dawne i sztuka współczesna”.

 

Beata Konarska jest malarką, autorką znanych instalacji w przestrzeni publicznej (m. in. „Pegazy” na placu Krasińskich w Warszawie) oraz realizacji z pogranicza urban artu. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na ASP w Warszawie gdzie jednocześnie prowadzi pracownię Koncepcji Obrazu na Wydziale Sztuki Mediów.

 

Autorka tak opisuje swój projekt: „Instalacja jest przestrzenną ruchomą formą inspirowaną dziełem „Machinae Coelestis” Heweliusza. Obiekt kręci się wokół własnej osi pod wpływem siły wiatru. Dodatkowo wybrane elementy instalacji obracają się niezależnie. Front oraz tył różnią się grafiką i kolorystyką. W bezwietrzną pogodę instalacja jest statyczna. Przy silnym wietrze porusza się dynamicznie, może zmieniać kierunek i tempo. Jest elementem zależnym i zintegrowanym, w koegzystencji z siłami natury.”

 

Więcej informacji dot. instalacji „Kosmos” można znaleźć na stronie autorki: https://www.beatakonarska.com/works/kosmos/

 

Wystawę można oglądać do 15 sierpnia 2022 roku w Pałacu w Wilanowie.

Zobacz również